Recepta na fałszywe lekarstwa03.12.2018

Fałszywe leki w aptekach są prawdziwym problemem - dla klientów, ale i dla aptekarzy. Dlatego w ramach zapobiegania wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji (tzw. dyrektywa fałszywkowa) Komisja Europejska wprowadza nowe zasady oznaczania lekarstw... Read More »

Kod kreskowy i Snapchat02.10.2018

Snapchat nie ma ostatnio dobrej passy - z aplikacji uciekają kolejni użytkownicy. Mimo tego autorzy wprowadzają kolejne nowości do serwisu - jedną z nich jest wprowadzony we współpracy z firmą Amazon system skanowania kodu kreskowego produktu z poziomu aplikacji. Read More »

Certyfikat FSC dla NTI14.06.2018

Miło nam poinformować że Firma NTI zdobyła certyfikat FSC Certyfikat ten świadczy o kontroli pochodzenia produktu. Świadczy również o pełnym zaangażowaniu w proces przyjaznego wytwarzania produktów z gospodarki Leśnej. Read More »

Automotive CEE Day24.05.2018

Miło nam poinformować, iż w dniach 22-23 marca w Opolu przedstawiciele naszej firmy wzięli udział w jednej z największych imprez zakupowych B2B w tej cześci Europy - Automotive CEE Day.
To unikalne wydarzenie, będące platformą bezpośrednich spotkań pomiędzy potencjalnymi partnerami handlowymi, daje możliwość kontaktu z reprezentatnem konkretnego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. Read More »

Etykiety na owocach i warzywach11.04.2018

Część owoców i warzyw sprzedawanych w sklepach posiada etykiety z ciągiem 4 lub 5 cyfr. Zwykle nie zastanawiamy się, czemu one służą, jednak mogą nam one być pomocne we właściwym doborze produktów spożywczych, gdyż dzięki tym niepozornym etykietom możemy zorientować się, czy owe produkty są zdrowe i czy nie zostały zmodyfikowane genetycznie (GMO). Kod PLU - bo tak go nazywa - pochodzi od angielskiego zwrotu ''Price look-up''.

S.P. Read More »

Etykiety z laminatem06.03.2018

Do zabezpieczania powierzchni etykiet samoprzylepnych zwykle stosuje się różnego rodzaju lakiery, natomiast istnieje rozwiązanie, które może jeszcze bardziej ochronić powierzchnię przed zniszczeniem. Jest to laminat foliowy.

M.K. Read More »

E-recepta - kod kreskowy w służbie zdrowia16.02.2018

W Siedlcach w wybranych placówkach medycznych i aptekach rusza wdrażanie rewolucji w kupowaniu i wydawaniu lekarstw - e-recepty. Pacjent po wyjściu od lekarza dostanie "wydruk informacyjny", na którym będzie nadrukowany kod kreskowy, dzięki czemu apteka skanując ów kod kreskowy będzie miała możliwość wydania lekarstw.

S.P. Read More »

To Genkyo - inteligentna etykieta14.02.2018

Oczywistym jest,że klienci sprawdzają termin ważności produktów żywieniowych. Niestety nie zawsze możemy się chronić przed nieuczyciwymi sprzedawcami, którzy moga zmienić wydruk na etykiecie.
Rozwiązaniem może być specjalna etykieta, zaproponowana przez japońską firmę To Genkyo,która jest wrażliwa na ulatniający się z psującej się żywności amoniak.

B.B. Read More »

Zdrowe Zakupy02.02.2018

Ostatnio w moje łapy wpadła aplikacja Zdrowe Zakupy, która po zeskanowaniu kodu kreskowego z produktu podpowiada nam jakie są zwarte w nim składniki E oraz jak one wpływają na nasz organizm. Aplikacja ta ma bardzo dużo produktów w swojej bazie dzięki czemu łatwiej nam się dowiedzieć co tak naprawdę kupujemy.

Ł.SZ. Read More »

Cosmetic Scan – aplikacja do analizowania składu kosmetyków09.01.2018

W czasach, kiedy zdrowy tryb życia oznacza nie tylko sposób lepszego odżywiania się, ale raczej czałokształt naszych działań coraz częściej ważne okazuje się, że chcemy używać kosmetyków, które są naturalne, nie powodują alergii itp. Niestety, etykiety na opakowaniach nie są dla nas do końca czytelne, a informacje na nich nie sugerują jednoznacznie, czy produkt spełnia nasze wymagania odnośnie składu.

S.P. Read More »
companies.jpg